Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ocak 2024 Pazartesi

Aşı yan etkisi yaşayanların oranı 10 binde 7

Almanya'da koronavirüs aşılarından zarar görenlerin oranı 10 binde 7 olarak (%0,0007) açıklandı.

NOZ'un haberine göre, 65 milyon kişinin koronavirüse karşı aşılandığı Almanya'da, aşı nedeniyle zarar gören kişi sayısı sadece 467 olarak açıklandı.

Yan etki şikâyetiyle başvuruda bulunanların toplam sayısı 11 bin 827. Bu da toplam aşılananların binde 18'ine (%0,018) tekabül ediyor. Şu ana kadar toplam 6 bin 230 başvuru incelendi, 5 bin 597 başvuru ise incelenmeyi bekliyor.

Raporların geç çıkmasının nedenleri hakkında konuşan Kuzey Ren Vestfalya Sağlık Bakanlığı, uzman sayısındaki eksikliği işaret etti. Bakanlık açıklamasında ayrıca, tıp biliminde henüz korona aşıları ile klinik bulgular arasındaki bağlantı konusunda yeterli bilgi bulunmadığı da vurgulandı.

 

Geri Dön 22 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN