Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

Aşı sezonu başladı

Almanya'da koronavirüse karşı koruyucu aşı sezonu başladı. Yeni alt varyantlara karşı etkili olduğu bilinen güçlendirici dozlar öncelikle risk gruplarına sunuluyor. 

Aşı sezonu başladı

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, aşı olmuş ve risk grubundaki kişilere güçlendirici dozları almaları çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı, 2023/2024 aşı sezonu için BioNTech ve Pfizer tarafından üretilen 14 milyon dozun temin edildiğini ve bu dozların kasım ayına kadar dağıtılacağını bildirdi. Ayrıca AB'nin onay verdiği yeni Moderna aşısının yanı sıra Novavax aşısının da sunulacağı belirtildi. Hem BioNTech hem de Moderna aşılarının, Omicron alt varyantı XBB.1.5'e uygun hâle getirildiği açıklandı.

Robert Koch Enstitüsü (RKI) ve Daimi Aşı Komisyonu (Stiko), yıllık güçlendirici dozu hastalığın ağır seyretme riski taşıyanlar ve yüksek enfeksiyon riskine sahip olanlar için öneriyor. Bu grupta 60 yaşın üzerindeki bireyler, kronik hastalıkları olanlar, bakım evlerinde yaşayanlar ve sağlık çalışanları bulunuyor.

Epidemiyolog Prof. Dr. Hajo Zeeb, güçlendirici dozun bu yılki grip aşısı ile birlikte alınmasının en etkili korumayı sağlayacağını belirtti. Diğer grupların virüse karşı yeniden aşılanıp aşılanmamasının kış boyunca değerlendirileceğini söyledi.

Lauterbach da aşı oldu

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, önceki gün uyarlanmış yeni COVID XBB aşısınından kendisi de oldu. Bakan Lauterbach, risk grubundaki kişilere güçlendirici dozu almaları çağrısı yaparken, aşının hastalığın ağır seyretmesini ve LongCovid'e karşı koruma sağladığını vurguladı. Aynı zamanda 60 yaş ve üzeri kişilerin ve risk grubundaki bireylerin aynı anda grip aşısı olmalarını tavsiye etti. Sağlık Bakanı şöyle konuştu:

Salgın bitti, virüs kaldı. Gelecekteki korona dalgalarının seyrini tahmin edemeyiz, ancak yaşlıların ve daha önce hastalıkları olan kişilerin koronaya yakalanma riskinin daha yüksek olmaya devam ettiği açık. Toplumda kazanılan temel bağışıklık nedeniyle ciddi vakalar önemli ölçüde azalmış olsa bile: COVİD bir soğuk algınlığı değildir!

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN