Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Ekim 2022 Cumartesi

Aşı kampanyası: Kendimi Koruyorum

Almanya Sağlık Bakanlığı, ülkede artmaya başlayan koronavirüs vakalarına karşı aşı olmayı teşvik eden ve salgında dikkatli davranmaya çağıran "Kendimi Koruyorum” kampanyasını başlattı.

Aşı kampanyası: Kendimi Koruyorum

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs salgınında sonbahar ve kış dalgasının şimdiden başladığını belirtti. 

Lauterbach, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Ukrayna savaşı ön görülebilir bir süre içinde biteceğe benzemiyor. Ciddi bir enflasyonla da karşı karşıyayız. Kovid krizi de bitmedi. Kış dalgası başladı. Ama biz hükümet olarak bu krizi bitirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız” dedi.

Lauterbach, bunun için aşı olmayı teşvik eden ve salgında dikkatli davranmaya çağıran ‘Kendimi Koruyorum’ kampanyasının başlatıldığı bilgisini paylaştı. 

Bunun bir ‘korku kampanyası’ olmadığını vurgulayan Lauterbach, 32 milyon avroya mal olan kampanya çerçevesinde toplum arasından seçilen 84 kişinin yaşadıklarını ve koronavirüse karşı neden korunulması gerektiğini anlattıklarını dile getirdi.

Aşılarla daha iyi verilere ve ölüm oranlarını düşüren ilaçlara sahip bulundukları için koronavirüs dalgasına hazırlıklı olduklarını belirten Lauterbach, Enfeksiyon Koruma Yasası ile de eyaletlere koronavirüs salgınıyla mücadelede uygulayabilecekleri araçların verildiğini kaydetti.

Lauterbach, artan koronavirüs vakalarına karşı eyaletlerin kapalı alanlar için maske zorunluluğu getirmeleri gerektiğini savunarak, “Şu an gittiğimiz yol, iyi bir yol değildir" uyarısında bulundu.

Hastanelerin de kapasitesinin sınırına geldiğine işaret eden Lauterbach, “Şu anda sadece vaka sayısı artmıyor, ölüm oranı ve yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranı da artıyor. Eyaletler bunu düşünmek zorunda. Artık vakit geldi. Çok sert kısıtlamalarla sonradan sert tepki vermektense şimdi daha az kısıtlamalar uygulamak daha mantıklıdır" ifadesini kullandı.

Geri Dön 15 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN