Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Eylül 2022 Perşembe

Asgari ücretli çalışan sayısı 6,7 milyon

Almanya’da asgari ücrete zam gelecek. Ülkede 6,7 milyon asgari ücretli çalışan var. Bunların yalnızca 2,5 milyonu tam zamanlı çalışan.

Alman Ekonomik ve Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün (WSI) verilerine göre, 1 Ekim'de Almanya'da asgari ücret artışından Almanya'da 6,64 milyon kişi yararlanacak. Bunların 2,55 milyonu, tam zamanlı çalışıyor. Yani ülke çapında tam zamanlı çalışan her 10 kişiden 1’i, yarı zamanlı çalışanların yaklaşık yüzde 21’i, ‘minijob’ işlerde çalışanların yüzde 80’i şu anda saatte 12 avrodan az alıyor. 

Alman Sendikalar Konfederasyonu (DGB) Yönetim Kurulu Üyesi Stefan Körzell, asgari ücretteki artışı, bu zor zamanlarda bir umut ışığı olarak değerlendirdi. DGB, tüm sektörlerde birçok kişinin hala yasal asgari ücreti almadığınına dikkati çekti ve DGB yetkililisi Körzell, “Federal hükûmet, kayıt dışı çalışmanın mali denetimine ilişkin sorumlu otoriteyi güçlendirmeli” dedi.

Geri Dön 29 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN