Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2023 Çarşamba

Asgari ücrete zam sinyali

SPD'li Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil, geçen yıl iki kademeli artış ile saati 12 avroya yükselen genel asgari ücrette yeniden bir artış olacağını söyledi.

Bild am Sonntag'a konuşan Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil, "Çalışmaya değmeli. Bu nedenle seneye Ocak ayından itibaren asgari ücrette artış olacak" dedi.

Heil aynı zamanda, gelecek haziran ayına ‘Toplu Sözleşme Görüşmelerine Sadakat’ yasasına ilişkin taslağı sunacağını da duyurdu. Heil, yasa ile federal hükûmetten ihale alacak şirketlerin sektöre ait toplu sözleşmede vaat edilen izin parası, Noel ikramiyesi ve ücret yüksekliği gibi bütün hakları çalışanlarına vermesi gerekeceğini de hatırlattı.

"Vergi gelirleriyle ödenen paradan yararlanan şirketler çalışanlarına adam akıllı ödeme yapmalı" diye de vurgulayan Heil, hedefinin söz konusu yasal düzenlemeyi 1 Ocak 2024'te yürürlüğe koymak olduğunu söyledi.

Geri Dön 12 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN