Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Kasım 2023 Perşembe

Asgari ücrete iki yıla yayılan 82 sent zam

Almanya'da asgari ücretin saatte 82 sent artırılarak 12,82 avroya çıkarılması kararlaştırıldı. Ancak, iki yıllık süreçte yapılacak artış, çalışanları tatmin etmedi.

Almanya Federal Hükûmeti, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde asgari ücretin iki aşamada 12,82 avroya yükseltilmesi teklifini onayladı. Böylece, hükûmetin yanı sıra işveren ve çalışanların temsilcilerinin de yer aldığı Asgari Ücret Komisyonunun haziran ayında teklif ettiği miktar kabul edilmiş oldu.

Buna göre, saatlik asgari ücret toplamda yüzde 6,8 artırılarak 1 Ocak 2024'te 12,41 avroya, 1 Ocak 2025'te de 12,82 avroya çıkarılacak.

Yeşiller Partisi: Kötü bir şaka

Yeşiller Partisi Meclis Grubu Başkanı Andreas Audretsch, zam oranının çok düşük olduğunu belirterek Asgari Ücret Komisyonu'nun önerisini "Kötü bir şakadan ibaret" diye nitelendirdi. Audretsch, asgari ücretin, sürekli olarak, ülkedeki ortalama maaşın yüzde 60'ı seviyesine sabitlenmesini talep ederek bunun 2024 itibarıyla saatlik 14 avro anlamına geldiğini kaydetti.

Almanya'da yaklaşık 2,6 milyon kişi asgari ücretle çalışıyor. Bu rakamın, 2024 itibarıyla 3 milyona ulaşması bekleniyor.

Geri Dön 16 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN