Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Ekim 2022 Cumartesi

Aşevlerine gelen artıyor, bağış azalıyor

Almanya’da Tafel olarak bilinen gönüllü gıda yardımı yapan aşevlerine giden sayısı 2 milyonu aştı. Buna karşılık gelen gıda bağışlarında ise azalma var. Aşevleri, talebi karşılanmakta zorlanıyor.

Tafel Rheinland-Pfalz/Saarland Eyalet Başkanı Sabine Altmeyer-Baumann, “Ocak ayından beri, gıda fiyatları gözle görülür şekilde arttığından giderek daha fazla insan gıda bankalarına gelmeye başladı. Bunlara bir de Ukraynalı savaş mültecileri eklendi. Diğer taraftan, perakendecilerden gelen bağışlar da azaldı” dedi.

Artık gıda bankaları yeni ihtiyaç sahiplerini bekleme listesine almak zorunda kalıyor. Federal Gıda Bankaları Birliği Yetkilisi, "Önümüzdeki aylarda çok daha fazla insan yoksulluk riskiyle karşı karşıya kalacak, ancak bağışlar şimdiden yetersiz kalıyor" dedi.

Almanya Gıda Ticareti Birliği (BVLH) verilerine göre, perakendeciler her yıl kar amacı gütmeyen kuruluşlara yaklaşık 75 bin ton gıda bağışlıyor. Kulağa çok gibi gelse de, bu Almanya’da sadece 2 günde çöpe atılan yiyecek miktarı kadar bile değil.

Geri Dön 08 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN