Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Aşevleri yiyecek sıkıntısı yaşanıyor

Almanya'da artan yaşam maliyetleri, aşevlerine olan talebi artırmaya devam ediyor. Bazı bölgelerde yardım alanların sayısı iki katına çıkarken, gıda bağışlarında yüzde 50'lik bir düşüş yaşanıyor.

Alman Aşevleri Birliği (Tafel Deutschland) Başkanı Andreas Steppuhn, Neue Osnabrücker Zeitung (NOZ) gazetesine yaptığı açıklamada, "Aşevlerinde yiyecekler tükeniyor" dedi. Bu durumun bir nedeninin, perakende mağazalarının gıda israfını azaltma çabaları olduğunu belirtti. Süpermarketler ve indirim mağazalarında daha az yiyecek bulunduğunu ifade eden Steppuhn, perakendecilerin sadece satabilecekleri ürünleri sipariş ettiğini söyledi.

Steppuhn, kırsal bölgelerdeki aş evlerinin gıda bağışlarının azalması durumunda ciddi şekilde etkilendiğini vurguladı. Aşevlerinin, gıda üreticilerine doğrudan ulaşarak israf edilmekten kurtarabileceği ürünlere ulaşabileceğini ancak bazen büyük bağışları kabul edecek depolama veya taşıma kapasitesinin olmadığını ifade etti ve siyasilerden maddi destek talep ettiklerini söyledi.

Alman Sosyal Yardım Derneği (Sozialverband Deutschland) Başkanı Michaela Engelmeier, yüksek enflasyon ve fiyat artışlarının birçok insanın artık yemek alamayacak kadar zorlaştığını ve bu durumun sadece sosyal yardım alanlar için değil, düşük gelirli ve emekliler için de geçerli olduğunu belirtmişti.

Tafel şubelerinin üçte biri geçen yıl ihtiyaç sahiplerine dağıtacak gıda bulamadığı için yardımları durdurmuştu.

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN