Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Şubat 2023 Cuma

Araştırma: Temel çocuk güvenliğinin maliyeti yıllık 12,5 milyar avro

Alman Sendikalar Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Federal Aile Bakanlığı’nın temel çocuk güvenliğine ilişkin projesinin yıllık maliyetinin 12,5 milyar avro olması bekleniyor.

Federal Aile Bakanlığı, temel çocuk güvenliğine (Kindergrundsicherung) ilişkin yeni bir yasa taslağı hazırlarken Alman Sendikalar Birliği (DGB) buna yönelik bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre, projenin yıllık maliyetinin 12,5 milyar avro olması bekleniyor. 

RND’nin haberine göre, projeye dair değerlendirmelerde bulunan DGB Yönetim Kurulu Üyesi Anja Piel, “Proje maliyetli, ancak çocuk yoksulluğuna çözüm bulunmazsa sosyal risk çok daha yüksek olacaktır” ifadelerini kullandı.

Araştırmada, ödeneklerin Bürgergeld kapsamında çocuklar için verilen oranlardan çok daha yüksek olması gerektiği belirtildi. Bürgergeld’de 0-5 yaş aralığındaki çocuklar için 318 avro, 6-13 yaş için 348 avro, 14-17 yaş aralığı için 420 avro ödenek veriliyor.  

 

Geri Dön 24 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN