Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Araştırma: Bürgergeld çalışma teşviğini düşürüyor

Almanya'da Vatandaşlık Parası'nın (Bürgergeld) uygulamaya konulmasının ardından çalışma teşviğinde düşüş yaşandığı belirlendi.

Alman İş Piyasası ve Meslek Araştırmaları Enstitüsü (IAB) tarafından yapılan araştırmaya göre, bu uygulama sonrasında temel güvenlik (Grundsicherung) alıcılarının işe başlama oranı yüzde 5,7 oranında azaldı, bu da yaklaşık 30 bin doldurulmamış iş pozisyonuna denk geliyor.

IAB Makroekonomik Analizler Bölüm Başkanı Prof. Enzo Weber, genel işe alımların yüzde 20 oranında düştüğünü belirtti. Weber, bu düşüşün sadece Bürgergeld'den kaynaklanmadığını, ekonomik kriz ve şirketlerin işe alma isteğinin azalmasının da etkili olduğunu ifade etti. Ayrıca, 2022'de asgari ücretin yüzde 14'ten fazla artırılmasının, bazı şirketlerin Grundsicherung alıcıları için daha az iş yaratmasına neden olduğunu ekledi.

2023'ün sonunda, Bürgergeld'den yararlanan yaklaşık 1,6 milyon istihdam edilebilir kişinin yalnızca yüzde 2'si işe başladı. Araştırma, işgücü piyasasındaki en büyük sorunlardan birinin uzun süreli işsizlik olduğunu ortaya koydu. Weber, uzun vadeli işsizliği azaltmak için yaptırımları sertleştirmek yerine süresinin uzatılmasını savundu.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN