Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2024 Cumartesi

Araç sigortası primlerine büyük zam yolda

Alman Sigortalar Birliği'nin (GDV) tahminlerine göre, bu yıl araç sahiplerini ortalama yüzde 10'luk bir prim artışı bekliyor.

Almanya'da, 2024 yılında araç sigortası primlerinde önemli bir artış öngörülüyor. Sürücüler, yükselen onarım maliyetleri ve enflasyon etkisiyle, motorlu taşıt sigortası için yüksek primler ödemek zorunda kalabilirler. Alman Sigortalar Birliği'nin (GDV) tahminlerine göre, bu yıl araç sahiplerini ortalama yüzde 10'luk bir prim artışı bekliyor.

GDV Başkanı Norbert Rollinger, geçen yıl hasar, yönetim ve satış giderlerinin toplanan prim gelirini 2,9 milyar avro aştığını bildirdi. Rollinger, bu açığın prim artışlarıyla kapatılmasının beklendiğini ifade etti. Onarım maliyetlerinin artmaya devam etmesi, yedek parça fiyatlarının yükselmesi ve atölyelerdeki yüksek ücret maliyetleri, sigortacılar için ciddi sorunlara yol açtı. Bu nedenle sektör, artan maliyetleri dengeleyecek kaynak bulmakta zorlanıyor.

2023'te emlak ve kaza sigortalarındaki primler yüzde 6,7 artarak 84,5 milyar avroya çıktı, ancak motorlu araç poliçesi olan sigorta şirketlerinde yüzde 50'den fazla düşüşle 1,5 milyar avroya geriledi. Tahminlere göre, bu yıl primlerin yüzde 7,7 artması muhtemel.

Hayat sigortacılarının prim gelirleri 2023'te yüzde 5,2 azaldı. GDV Genel Müdürü Jörg Asmussen, bu yıl için durumun daha güvenli olduğunu belirtti ve merkez bankalarının faiz oranlarını sabit tutmasının kısa vadeli yatırımları daha cazip hâle getireceğini söyledi. Asmussen, 2024 yılında yüzde 3,8 oranında bir prim artışının beklendiğini ifade etti.

Geri Dön 27 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN