Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Aralık 2022 Cumartesi

Anne telefonum kırıldı

Dolandırıcıların yeni numarası “Anne telefonum kırıldı” mesajı. Berlin Polisi bu mesajı alan vatandaşları uyardı.

Berlin Polisi, vatandaşları WhatsApp aracılığı ile atılan sahte mesajlara karşı tekrar uyardı. Polisten yapılan açıklamada, dolandırıcıların WhatsApp’tan “Anne/ baba telefonum kırıldı” diye bir mesaj atıyor. Telefonu kırıldığı için internet bankacılığını kullanamadığını söyleyen dolandırıcılar, birkaç bin avroyu belirttikleri hesaba havale edilmesini istiyor. 

Eyalet Kriminal Dairesi, ayda yaklaşık 200-300 dolandırıcılık vakası rapor edildiğini bildirildiğini ve bu yolla vatandaşların yaklaşık 1,5 milyon avro dolandırıldığını bildirdi. 

Polis, ‘torun hilesi’ adını verdiği bu uzağa daha fazla düşülmemesi için tavsiyelerde bulundu:

Mesajla sizden para istenirse, asla para transferi yapmayın. Olası dolandırıcılık mesajlarına cevap vermeyin, bilmediğiniz bir numarayı sözde yeni telefon numarasını olduğunu söyleyenleri otomatik olarak kaydetmeyin.

Geri Dön 17 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN