Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Nisan 2024 Salı

Anayasayı Koruma Teşkilatı: Demokrasi hiç olmadığı kadar tehlikede

Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang, teşkilatın 'fikir polisi' ve 'hükûmet koruması' hâline geldiğine dair eleştirilere yanıt verdi.

Almanya'da Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang, ülkenin demokratik temellerinin İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki dönemde karşılaştığı en büyük tehditlerle yüz yüze olduğunu belirtti. Haldenwang, kendi teşkilatının siyasi tarafsızlığını vurgulayarak, özgürlükçü demokrasiye karşı tehdit oluşturan eylemlere karşı mücadele etmelerinin görevleri olduğunu ifade etti.

Haldenwarg'ın açıklaması, teşkilatın 'fikir polisi' veya 'hükûmet koruması' olarak eleştirilmesine yanıt olarak geldi. Frankfurter Allgemeine Zeitung'da bir makale yayımlayan Haldenwang, düşünce özgürlüğünün korunmasının önemine dikkat çekti ancak bu özgürlüğün insan onurunu zedeleyen davranışlar, demokratik protestoları tehlikeye atan eylemler veya meşru eleştirilerin 'aşırılıkçı ajitasyona' dönüşmesi durumlarında sınırlarının olduğunu belirtti. Teşkilat başkanı, bu bağlamda, net bir tutum ve eylem planının acil olarak gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 02 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN