Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Aralık 2023 Salı

Anayasayı Koruma Dairesi: Mültecilerin arasına sızmış teröristler var

Thüringen Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Stephan Kramer, mülteci kılığına giren terörist savaşçıların Ukrayna üzerinden Almanya'ya girebileceği konusunda uyardı.

Kramer, Handelsblatt gazetesine yaptığı açıklamada, "İslamcılar potansiyel savaşçıları Avrupa'ya kaçırmak için her zaman kaçış yollarını ve kaçış hareketlerini kullandılar. Bu nedenle, yalnızca sosyal yardımlara başvururken değil, ülkeye giriş yapan mümkün olduğu kadar çok kişinin derhal kontrol edilmesi ve kimliklerinin tespit edilmesi önemli" dedi.

Kramer, Almanya'da yaşayan Hamas sempatizanlarının "önemli bir tehlike potansiyeli" oluşturduğunu savunarak, "Herhangi bir zamanda emir veya yapı olmaksızın saldırabilen bireysel failler özellikle tehlikeli. Hamas'ın İsrail'e karşı acımasız eylemleri, Almanya ve Avrupa'daki birçok İslamcı için motive edici bir tetikleyici hâline geldi. Bu durumdan yalnızca dünya çapındaki Yahudiler değil, İsrail destekçileri de etkileniyor" dedi.

Kramer, olası hedefler arasında Noel pazarlarının yanı sıra Almanya'daki Avrupa Futbol Şampiyonası ve gelecek yıl Paris'te yapılacak Yaz Olimpiyatları gibi önemli spor etkinliklerinin de olduğuna dikkati çekti.

Geri Dön 05 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN