Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı AfD'ye karşı uyardı

Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Thomas Haldenwang, yurttaşları AfD’ye karşı uyardı.

Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı AfD'ye karşı uyardı

Ağustos ayında AfD’nin parti konferansı sırasında Haldenwang, partiyi 'aşırı sağcı komplo teorilerini' yaymak ile suçlamıştı. AfD bu açıklamaya tepki göstermiş ve Köln İdare Mahkemesine şikâyette bulunmuştu. 

Anayasayı Koruma Dairesi ile AfD arasındaki anlaşmazlık 2019 yılına dayanıyor. Daire, AfD’yi aşırı sağcı bir oluşum olarak sınıflandırıldığında parti mahkemeye gitti. Koruma Dairesi ve AfD arasında farklı tanımlamalar ve söylemler nedeniyle açılan davalar hâlâ devam ediyor. Son olarak mahkeme, Anayasayı Koruma Dairesinin AfD’yi istihbarat yoluyla izlemesine izin verdi. Ancak kararın netleşmesi için Münster Yüksek İdare Mahkemesi'nin kararı bekleniyor.

Haldenwang: AfD demokrasi için bir tehdit

Haldenwang, AfD’nin demokrasi ve toplum için bir tehdit oluşturduğuna sık sık değiniyor. Anayasayı Koruma Dairesi başkanı, halkı AfD’ye karşı uyarmayı çalıştığı kurumun bir görevi olarak gördüğünü söylüyor. 

İçişleri Bakanı Faeser da, daha önce Haldenwang’ı desteklediğini açıklamıştı. 

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN