Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2023 Çarşamba

Anaokullarında şiddet vakaları arttı

2022 yılında Berlin ve Brandenburg’da bulunan anaokullarında şiddet vakaları arttı. 

Brandenburg Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı rapor, 2022’de, Berlin ve Brandenburg’daki anaokullarında şiddet vakalarının arttığını ortaya koydu. Raporda, geçtiğimiz yıl, Berlin’deki çocuk haklarının ihlali gerekçesiyle 83 soruşturma açıldığı ve bu rakamla vakaların son dört yılın en yüksek seviyesine geldiği belirtildi. Bakanlığın raporunda ‘Çocuk ve Gençleri Güçlendirme Yasası’ sayesinde de ihbarların artığına da dikkat çekildi. 

“Öğretmenlerin eğitimleri geliştirilmeli”

Brandenburg Eyalet Parlamentosu’nda SPD, CDU, Yeşiller, Sol Parti ve bağımsız vekillerin ortak teklifinde anaokulu öğretmenlerinin eğitimlerinin geliştirilmesi gerektiği belirtildi. 

Çocukları Koruma Derneği ise şiddet ve suistimal olaylarına ilişkin daha fazla araştırma yapılmasını, tartışmanın tabu olmaktan çıkarılması gerektiğini savundu. 

Geri Dön 10 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN