Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

Ana muhalefet ‘grev yasaklansın’ dedi

Almanya’da ana muhalafet olan Hristiyan Demokrat Parti (CDU), grevlerin 4 gün önceden duyurulması gerektiğine dikkat çekti. MIT Başkanı Gitta Connemann ise “Ülke rehin alınmamalı” dedi.

CDU-Mittelstandsunion 'MIT' havalimanlarında olduğu gibi, tüm grevlerin, etkilenen vatandaşların bunlara hazırlanabilmesi için en az 4 gün önceden duyurulması gerektiğini düşünüyor.

“Grev hakkı 'evet' ama ne pahasına olursa olsun değil”

MIT tarafından yapılan açıklamada, sendikacılar arasında önceden bir tahkim süreci ve oylama yapılmalı denildi. Aksi takdirde havaalanları, tren istasyonları ve benzeri kurumlarda artık grev yapılamayacağı; amacın her zaman 'temel tedarikin sürdürülebilmesi' olması gerektiği belirtildi.

MIT Başkanı Gitta Connemann, BILD'e verdiği demeçte, “Bir sendika kendi çıkarları için bütün bir ülkeyi rehin almamalı. Bu, Almanya ve dünyanın geri kalanındaki yük ve hava trafiği gibi kritik bir altyapıyla ilgili. Grev hakkı evet - ama ne pahasına olursa olsun değil. Zamanlama önemli. Ver.di bu şekilde özellikle Münih Güvenlik Konferansı'nı da engelliyor” dedi. 

Ver.di Başkan Yardımcısı Christine Behle, uluslararası konukların trenle veya Nürnberg Havalimanı üzerinden seyahat etmelerini tavsiye etti.

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN