Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2024 Cuma

Almanya'ya uzaydan bir cisim yaklaşıyor

Uluslararası Uzay İstasyonu ISS'den ayrılan dev bir batarya bloğu bugün Almanya üzerine düşecek.

Almanya'ya uzaydan bir cisim yaklaşıyor

Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı, Uluslararası Uzay İstasyonu ISS'den ayrılan dev bir batarya bloğunun 8 Mart Cuma günü Almanya üzerine düşeceğini açıkladı. Ancak, bu batarya bloğunun parçalarının tam olarak nereye düşeceği henüz belirsiz. Almanya genelinde, özellikle Ruhr bölgesinden Cottbus'a kadar uzanan yaklaşık 35 kilometrelik bir koridorun etkilenebileceği tahmin ediliyor.

Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı'ndan yapılan bilgilendirmeye göre, 21 Mart 2021'de ISS'den ayrılan batarya bloğunun boyutları 4x2x1,5 metre ve ağırlığı yaklaşık 2 bin 600 kilogram Bir SUV otomobil büyüklüğündeki bu cismin, Dünya'ya yüzlerce parça halinde düşmesi bekleniyor ve bu parçaların her birinin birkaç kilogram ağırlığında olabileceği belirtiliyor.

Alman Uzay Durumu Merkezi ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Almanya için herhangi bir tehlike ihtimalinin çok düşük olduğunu ifade etti. Bu durum, Almanya genelinde muhtemel bir tehlike oluşturmasa da, düşecek cisimlerin nereye düşeceğinin belirsizliği halk arasında merak ve endişeye neden oluyor.

Geri Dön 08 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN