Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2024 Cumartesi

Almanya'ya sığınan kadınların oranı artıyor

Almanya'ya sığınma talep eden kadınların oranı giderek artıyor. 2016 yılında bu oran yüzde 36 iken, 2023'te yüzde 45'e yükseldi.

Almanya'ya sığınan kadınların oranı artıyor

Wiesbaden'deki Federal Nüfus Araştırmaları Enstitüsü'nün (BiB) Dünya Mülteciler Günü'nde yaptığı açıklamaya göre, artışın başlıca nedeni Rusya'nın Şubat 2022'de Ukrayna'ya saldırması. Bu saldırının ardından binlerce Ukraynalı kadın Almanya'ya sığındı. 

Ukrayna'dan gelenlerin yaklaşık 1 milyonu koruma talep ederken, bunların yüzde 61'i kadın. Bu oran, diğer sığınmacı grupları arasında en yüksek kadın oranına sahip. Ukraynalı kadınların yüzde 69'u çocuklarıyla, yüzde 29'u en az bir ebeveyniyle, yüzde 20'si ise eşiyle birlikte Almanya'ya geldi.

Suriye'den gelen sığınmacılar arasında kadın oranı yüzde 36. Suriyeli kadınların yüzde 71'i çocuklarıyla, yüzde 40'ı ise eşleriyle birlikte geliyor. Suriye'den Almanya'ya gelmek ise ortalama üç ay sürüyor.

Eritre'den gelen sığınmacı kadınlar ise daha zorlu bir yolculuk yapıyor. Eritreli kadınların yarısı Almanya'ya yalnız gelirken, yanlarında genellikle aile üyeleri değil, tanıdıkları bulunuyor. Eritre'den Almanya'ya ulaşmak ortalama bir buçuk yıl sürüyor. Eritreli sığınmacıların yüzde 36'sını kadınlar oluşturuyor.

Geri Dön 22 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN