Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2023 Çarşamba

Almanya'nın 'Türklere Schengen' açıklaması tepki çekti

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türklere geçen yıldan çok daha fazla vize verildiğini söyledi. Ancak, korona salgınını hatırlatarak verilen vize sayısının değil, 'ret-kabul oranının' açıklanması gerektiğini söyleyenler açıklamaya tepkili.

Almanya'nın 'Türklere Schengen' açıklaması tepki çekti

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına ocak-mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 40 bin daha fazla Schengen vizesi verildiğini açıkladı. Toplam vize başvurusu ve ret oranlarına ilişkin ise herhangi bir açıklama gelmedi.

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, verilen Schengen vizelerinin pandemi öncesi seviyeye döndüğü belirterek "Almanya şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'dekinden daha fazla vize vermiyor" denildi.

Korona salgını hatırlatıldı, 'ret-kabul oranı açıklansın' denildi

Bu açıklamaya tepkiler geldi. Önceki sene korona salgını olduğu için kısıtlamaların olduğu hatırlatılarak, açıklanması gerekenin vize sayısı değil ‘ret-kabul oranı’ olduğu ifade edildi.

Geri Dön 07 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN