Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Almanya'nın kredi notu teyit edildi

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard & Poor’s (S&P), Almanya'nın kredi notunu en yüksek seviye olan "AAA" olarak belirlediğini ve bu notun değişmediğini açıkladı.

Bu, Almanya'nın borçlarını geri ödeyebilme gücünün çok yüksek olduğu anlamına geliyor. Almanya'nın ekonomik durumunun stabil olduğunu ve önümüzdeki iki yıl boyunca bu şekilde kalmasının beklendiğini belirttiler.

Açıklamada, Almanya'nın ekonomisinin çeşitliliği ve güçlü yönetim yapısının, ülkeyi olumsuz ekonomik durumlara karşı koruyacağı ifade edildi. Ayrıca, hükümetin destekleyici önlemleri, Çin ekonomisinin yeniden canlanması ve enerji tedarikindeki istikrar sayesinde Almanya'nın 2023'te beklenen ekonomik daralmadan kaçınabileceği vurgulandı.

Ancak, uluslararası gelişmeler ve jeopolitik belirsizlikler nedeniyle 2024'te ekonomik büyümenin hala zor olacağı belirtildi. Bu yıl için Almanya'nın ekonomik büyümesinin sıfıra yakın olması, önümüzdeki yıl ise yüzde 1'in biraz altında kalması bekleniyor. Ukrayna'daki savaş, artan faiz oranları ve belirsiz jeopolitik durum, Almanya'nın ekonomisine yönelik ana riskler olarak gösterildi.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN