Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ekim 2023 Cumartesi

Almanya'nın en pahalı şehri Münih

Almanya'da yaşam maliyetlerinin en yüksek olduğu şehir Bavyera eyaletinin başkenti Münih olarak belirlendi.

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) ve Federal İnşaat, Kentsel İşler ve Mekansal Gelişim Araştırma Enstitüsü (BBSR) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya'da yaşam maliyetleri büyük şehirlerde daha yüksek.

Araştırmaya göre, Almanya'da yaşam maliyetlerinin en yüksek olduğu şehir Bavyera eyaletinin başkenti Münih. Münih'i, Hessen eyaletindeki finans merkezi Frankfurt ve Baden-Württemberg eyaletinin başkenti Stuttgart takip ediyor.

Yaşam maliyetlerinin en düşük olduğu yerler ise, Saksonya eyaletinin Vogtlandkreis Bölgesi ve Thüringen'in komşu Greiz. Onları Güney Rheinland-Pfalz'ın Fransa sınırındaki Görlitz şehri ve Saksonya-Anhalt eyaletinin Halle ve Magdeburg şehirleri arasındaki Salzland bölgesi takip ediyor.

Araştırmaya göre, Almanya'da en pahalı ve en ucuz şehirler arasındaki yaşam maliyeti farkı yüzde 38. Yani, Münih'te yaşamak, güneybatı Saksonya'ya göre üçte bir daha pahalı.

Yüksek gelirli olanlar bile ev almakta zorlanıyor

Alman Ekonomi Enstitüsü'nün (IW) yıl başında yaptığı emlak araştırmasına göre, yüksek geliri olanlar bile 2022 yılının başlarına göre ev almakta zorlanıyor.

Araştırmada, 2022 yılı sonunda aylık net geliri 3 bin 730 avro olan çiftlerin piyasadaki satılık evlerin sadece 28'ini ödeyebilecek durumda olduğu belirtildi. 2022 yılı başında ise bu oran yüzde 40'tı.

Toplumun en yüksek gelire sahip yüzde 20'lik kesimi için satılık evlerin yüzde 47'si ödenebilir fiyatta. 2022 yılı başında ise bu oran yüzde 62'ydi.

Geri Dön 28 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN