Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2024 Çarşamba

Almanya’dan sosyal yardım alıp Nijerya'da yaşadılar

Almanya'da Nijeryalı bir çiftin, ülkede yaşamadığı hâlde Bremen'de ikâmet ettikleri iddiasıyla yaklaşık 33 bin avro sosyal yardım aldıkları ortaya çıktı.

Aşağı Saksonya-Bremen Eyaleti İdari Mahkemesi, çiftin Almanya'da yaşamadığı gerekçesiyle aldıkları sosyal yardımı geri ödemelerine karar verdi. Mahkeme, ispat yükümlülüğünün Jobcenter'a değil, çifte ait olduğunu belirterek, çiftin yetkilileri ve mahkemeyi yanılttığı gerekçesiyle açtıkları davanın reddedildiğini açıkladı.

Ukraynalı aile de benzerini yapmıştı

Benzer bir durum, Schleswig-Holstein eyaletinde yaşanmıştı. Ukraynalı bir sığınmacı ailenin, sosyal yardım alıp aslında Ukrayna'da yaşadığı ortaya çıkmıştı. Bu aile, sosyal yardımları alarak Ukrayna'ya dönüş yapmış ve toplamda 40 bin avro civarında yardım almıştı. Bu olay üzerine, Almanya'da yaklaşık 700 bin Ukraynalı mültecinin sosyal yardımlardan faydalandığı bilgisi paylaşılmıştı.

Geri Dön 21 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN