Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Nisan 2023 Perşembe

Almanya'dan flaş Türkiye seçimleri kararı

Almanya’da 13 konsoloslukta ve bunlara bağlı 13 ek bölgede sandık kurulacağı açıklanmıştı ancak Almanya; Aachen, Bremen ve Regensburg dışında, ek bölgelerde sandık kurulmasına izin vermedi. 

Almanya'dan flaş Türkiye seçimleri kararı

Konsolosluklarda oy kullanma konusunda sıkıntı yok ancak ek bölgelerin 10’unda izin çıkmadı. Yani Berlin, Köln, Münih, Frankfurt ve bunun gibi 13 konsolosluk bölgesinde oy verebilirsiniz. Ancak daha önce sandık kurulacağı açıklanan, Kassel, Siegen, Dortmund, Fulda, Limburg, Kiel, Saarbrücken, Bielefeld, Ulm ve Mannheim’da sandık kurulmayacak.

Türkiye itiraz etti

Türkiye, buna hemen itiraz etti. Yeniden kurulması için girişimler sürüyor. Ne var ki adresler ilan edildi ve birçok kişi, izin çıkmayan yerlerde oy kullanacağını düşünüyor olabilir. Öte yandan, söz konusu bölgelere oy pusulaları da gönderildi. Yüz binlerce oy pusulasının akıbeti ise henüz bilinmiyor.

Nisanın ilk haftasında bildirilmiş

AVRUPADAN’ın İçişleri Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre; Türkiye, nisanın ilk haftasında nerelerde sandık kurulacağını Almanya’ya bildirmiş. Ancak geç kalındığı için onay çıkmıyor. Gelişmeler oldukça, yeni duyuruları Avrupadan Bülten’den takip edebilirsiniz.

Geri Dön 27 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN