Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

Almanya'dan 1.150 kişi IŞİD'e katıldı

Almanya'dan IŞİD gibi örgütlere katılmak için ayrılanların sayısı 1.150 olarak açıklandı. Bunların 650'si Alman vatandaşı.

Alman hükûmeti, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin soru önergesine verdiği yanıtta, 2011 yılından bu yana IŞİD gibi terör örgütlerine katılmak için Almanya'dan ayrılan kişi sayısının 1.150 olduğunu açıkladı. Bu kişilerden 650'si Alman vatandaşı, 153'ü ise Türk pasaportu taşıyor. Türk vatandaşlarını Suriyeliler ve Ruslar izliyor.

Federal hükûmetin verilerine göre, yurt dışında IŞİD'e katılan Almanya vatandaşlarının yaklaşık yüzde 40'ı, yani 460 kişi, ülkeye geri döndü. Almanya'da IŞİD'e katılan ve geri dönen kişilere yönelik 119 soruşturma devam ediyor. Şimdiye kadar 111 kişi bu bağlamda mahkûm edilirken, 122 duruşma geçici olarak durduruldu. Ayrıca, en az 30 kişi ya sınır dışı edildi ya da Almanya'yı gönüllü olarak terk etti.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN