Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ocak 2023 Çarşamba

Almanya'da 'yeni normal': Enerji fiyatları yüksek kalacak

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) tercih edilmesi sebebiyle enerji fiyatlarının yüksek kalacağını belirterek, "Fiyatlar yeni bir normal olacak" dedi. 

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ile başlayan enerji krizi sebebiyle Almanya, LNG’ye yöneldi. FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner, enerji fiyatlarının 'yıkıcı zirveleri' görmese de yüksek olacağını ifade etti. Yüksek enerji fiyatlarının 'yeni normal' olacağını dile getiren Lindner, enflasyonun 2023'te yüzde 7'ye düşmesini beklediğini belirtti. Maliye Bakanı, 2024 ve sonraki yıllarda enflasyonun düşeceğini belirterek hedefin yüzde 2 olduğunu söyledi. 

“Üst gelir gruplarından daha fazla vergi almak adil değil”

Linder, enflasyonun düşmesinin Avrupa Merkez Bankası ve Alman hükûmetinin en önemli önceliğinin olması gerektiğini söyledi. FDP’li bakan, üst gelir gruplarından daha fazla vergi alınmasının 'adil olmayacağı' iddiası ile bu talebi yine reddetti.

Geri Dön 04 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN