Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

Almanya’da uzmanlar uyardı: Faturalar yüzde 90 yanlış

Almanya’da uzmanlar, sene sonunda gelen ek faturaların yüzde 90 oranında yanlış olabileceği konusunda uyardı. Vatandaşların faturaları ödemeden önce kontrol etmelerini söyledi.

Almanya’da uzmanlar uyardı: Faturalar yüzde 90 yanlış

Mineko platformu, Almanya genelinde 2 bin 500 hanenin faturalarını inceledi. Hesaplamalarda faturalar metrekare başına 6,40 sentten hesaplandı. Üç yıl önce bunun 2,93 sent olduğu düşünülünce ek faturalara yüzde 120 oranında bir zam geldi.

Yıllık 3 bin 200 avroluk artış

Ev sahibinden kaynaklı bahçe bakımı, bina elektriği, temizlik gibi giderlere; belediyeden kaynaklı çöp parası, vergi gibi maliyetler de eklenince, ortalama bir hane için ek faturalarda yıllık 3 bin 200 avroluk bir artış meydana geldi.

Faturaları ödemeden önce kontrol edin

Mineko platformu Genel Müdürü Chris Möller’e göre ise ek faturaların yüzde 90’ı hatalı. Möller vatandaşlardan faturaları ödemeden önce süreyi kontrol etmesini istedi. Fatura 12 aydan önce gelmiş olabilir ya da bu faturanın 12 aydan daha uzun bir süreyi kapsamaması gerekiyor. Bununla birlikte faturada yazan evinizin metrekaresini de kontrol etmelisiniz. Bu da yanlış yazılmış olabilir.

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN