Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Ekim 2023 Salı

Almanya’da terör saldırı uyarısı

Almanya'da terör tehdidi artıyor. Geçen hafta Duisburg'da olası bir saldırı önlendi, ancak uzmanlar ve polis yetkilileri tehlikenin devam ettiğini belirtiyor.

Eski Avrupa Parlamentosu Üyesi ve Hristiyan Demokrat Enternasyonal Başkan Yardımcısı Elmar Brok, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Ülkemizde ciddi bir terör tehdidi yaşanıyor. Radikal islamcılar arasındaki varlık giderek artıyor" dedi. Brok, bu grupların radikalleştirilmesinin; Rusya, İran, Katar ve Çin gibi ülkelerin Batı toplumlarını istikrarsızlaştırma stratejisinin bir parçası olduğunu öne sürdü.

Almanya'da 30 bine yakın radikal islamcı var

Federal Kriminal Polis Dairesi'nin son verilerine göre, Almanya'da 27 bin 480 radikal islamcı bulunuyor. Bu kişiler, güvenlik yetkililerine göre potansiyel saldırı tehdidi taşıyan en büyük grup olarak kabul ediliyor.

"Orta Doğu'daki çatışmaların yansıması"

Alman Polis Sendikası Başkanı Andreas Rosskopf ise Almanya'daki radikalleşme ve saldırı tehdidine dikkat çekti. Rosskopf, "Orta Doğu'daki çatışmalar buraya yansıyor. Orta Doğu'dan Balkanlar üzerinden Almanya'ya daha fazla İslamcı gelmeye başlıyor. Terör korkusuyla birçok AB ülkesi sınır kontrollerini yeniden uygulamaya başlıyor. Bu da potansiyel teröristlerin ülkemize gelmelerini zorlaştırıyor" dedi.

Geri Dön 31 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN