Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

Almanya'da tatil imkânsızlığı

Sol Parti Meclis Grubu'nun Eurostat'a verdiği soru önergesi ile Almanya'da her 5 kişiden birinin tatile gidebilecek parası olmadığı ortaya çıktı.

Almanya'da tatil imkânsızlığı

Avrupa İstatistik Dairesi'nin (Eurostat) Alman Sol Parti Meclis Grubu'nun yönelttiği sorulara verdiği yanıt, Almanya'da nüfusun yüzde 21,9'unun geçen yıl bir hafta tatile gidebilmek için yeterli ekonomik güce sahip olmadığını ortaya koydu.

"Herkes en az bir hafta tatile gidebilmeli"

RND'ye konuşan Sol Parti Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch, "Bu rakamlar Almanya'nın sosyal açıdan ne kadar derin bir bölünme içinde olduğunu gösteriyor. Almanya'da herkes yılda en az bir hafta tatile gitme imkanına sahip olmalı" dedi.

"Herkes için tatil" çağrısı yapan Bartsch, bunun için de enflasyonla mücadele politikası çerçevesinde ücretlerde ve emekli maaşlarında artış yapılmasını ve çocuk yoksulluğunu giderecek 'Temel Çocuk Güvenliği' (Kindergrundsicherung) sisteminin kurulmasının gerektiğini söyledi.

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN