Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Şubat 2023 Cuma

Almanya’da son önlemler de kaldırılıyor

Almanya’da salgın nedeniyle Mayıs 2020’den bu yana yürürlükte olan toplu taşımada maske takma zorunluluğu dün kaldırıldı.

Almanya’da son önlemler de kaldırılıyor

Korona salgını başladıktan kısa bir süre sonra Almanya’da toplu taşımalarda maske takmak zorunlu hâle getirildi. Yaklaşık üç yıldır yürürlükte olan tedbir, dün itibarıyla kaldırıldı. Artık yolcular toplu taşıma araçlarında maskesiz seyahat edebilecek.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, maske zorunluluğunun planlanandan önce kaldırıldığını vurgulayarak “Nüfus yüksek bir bağışıklık oluşturdu ve uzmanlarımız artık başka bir büyük, ciddi kış dalgası beklemiyor” dedi. Yasa normalde 7 Nisan’da yürürlükten kalkacaktı.

Öte yandan Enfeksiyondan Korunma Yasası kapsamında tedbirlerle ilgili tasarrufların büyük kısmı eyaletlere bırakılmıştı. Schleswig-Holstein, Bavyera ve Saksonya-Anhalt eyaletlerinde ise toplu taşıma araçlarında zorunlu maske zorunluluğu bu yılın başında kaldırılırken, Saksonya'da otobüs, tren ve tramvaylarda FFP2 maskesi takma zorunluluğu 16 Ocak’ta, Hamburg ve Kuzey-Ren Vestfalya’da 1 Şubat’ta kaldırılmıştı. 

Lauterbach: Yine de maske takın

Buna karşın Sağlık Bakanı, vatandaşlara toplu taşımada gönüllü olarak maske takma çağrısı yaptı. Sosyal medyadan paylaşım yapan Lauterbach, “Covid kış dalgalarını engellemeye yönelik önlemlerimiz başarılı oldu. Bu nedenle şehirler arası seyahatlerde maske takma zorunluluğu şimdi kalkabilir. Ancak gönüllü olarak maske takılması gerekir. Ben yapıyorum. Uzun Covid (Long Covid) riski almamak ve başkalarını korumak için…” dedi.

FDP: Biz olmasaydık hâlâ maske takıyor olacaktınız

Koalisyon ortaklarından liberal FDP ise aslan payını kendine verdi. Partinin Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai dpa’ya konuştu ve “Hükûmet içinde bunun için baskı yapmasaydık, rahatlamış enfeksiyon sürecine rağmen yine de trenlerde ve otobüslerde maskelerle oturmak zorunda kalacaktık" dedi.

Geri Dön 03 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN