Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Almanya'da şirketler karamsar: Ekonomi kötüye gidecek

Almanya'da yüksek enflasyonun alım gücüne etkisi sebebiyle şirket yöneticileri kemer sıkma politikası izleyecek. 

Almanya'da şirketler karamsar: Ekonomi kötüye gidecek

Almanya'da şirket sahipleri 2023 hakkında karamsar. Danışmanlık şirketi Ernst&Young'ın anketine göre, şirket yöneticilerinin en büyük endişesi enflasyon. Yöneticiler, satın alma fiyatlarının aşırı yükselip tüketimin düşmesinden korkuyor. Yüksek enflasyon, şirketlerin büyümesi ve kârların önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Tagesschau'da yer alan habere göre, Ernst&Young yetkilisi Costantin M. Gall, "Ekonomik durum zor, durumun yakında düzeleceğine dair umutlar azalıyor. Şirketler daha zor zamanlara hazırlanıyor ve kemerlerini sıkıyor” dedi.

Dünyada her iki şirketten biri 2023'te büyük bir gerileme yaşanacağını tahmin ediyor. Bu oran, Almanya'da yüzde 57'ye yükseliyor. Şirketlerin büyük bir kısmı maliyeti artıran malzemeleri azaltmayı planlıyor. Ankete göre çoğu şirket, ürünü daha pahalı getiren ve tüketici harcamalarını yavaşlatan yüksek fiyatlara karşı maliyet azaltma hedefinde.

Almanya'da ve dünyada büyük şirketlerin yüzde 36'sı yeniden yapılanmak ya da istihdamı azaltmak istiyor. Her dört Alman şirketinden biri yüksek enflasyona rağmen zamları askıyı almayı planlıyor. Şirketlerin yüzde 27'si ise işe alımları durdurmayı düşünüyor. 

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN