Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2023 Pazartesi

Almanya'da seçim sonuçları

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci turunda zafer Recep Tayyip Erdoğan'ın oldu. Erdoğan, Almanya'da kullanılan oyların yüzde 67,36'sını aldı.

Almanya'da seçim sonuçları

Türkiye, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turu için sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre; Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, 27 milyon 768 bin 23 oy alarak yüzde 52,17’yle yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise 25 milyon 458 bin 36 oy ile, toplam oyların yüzde 47,83’ünü aldı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) açıkladığı verilere göre; yurt dışında 1 milyon 608 bin 649 oy kullanıldı. Oyların 1 milyon 601 bin 201’i geçerli sayıldı. Katılım oranı ilk turun da üzerine çıkarak yüzde 50,92 oldu.

Bu sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 59,39, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 40,61 oy oranına ulaştı.

Almanya, Erdoğan’ın en yüksek oy oranına sahip olduğu ülkelerden biri oldu. Almanya’da Erdoğan’ın oyu yüzde 67,36, Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 32,64 oldu.

Geri Dön 29 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN