Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Ocak 2023 Pazartesi

Almanya’da postacılar grevde: Milyonlarca mektup teslim edilemedi

Almanya’da Deutsche Post çalışanlarının grevi cumartesi günü de sürdü. İstatistiklere göre üç milyon mektup teslim edilemedi.

Almanya’da postacılar grevde: Milyonlarca mektup teslim edilemedi

RBB24’te yer alan habere göre, grev nedeniyle üç milyon mektup, yani günlük ortalamanın yüzde 6'sı sahiplerine gitmedi. Günlük teslim edilen kargonun yüzde 15’ine tekabül eden bir milyon paket de teslim edilemedi.

Deutsche Post’tan yapılan açıklamaya göre greve yaklaşık 9 bin 400 çalışan katıldı. Bu da çalışanların 3’te 1’ine denk geliyor. Greve katılım bölgeden bölgeye farklılık gösterdi. Bu nedenle Almanya’nın bazı bölgeleri grevden daha çok etkilenirken, bazı bölgelerde ise grevin etkisi daha az oldu.

Deutsche Post çalışanlarının grevi perşembe günü başlamıştı. Uyarı grevi olarak adlandırılan bu grevlerde, sendika yüzde 15 maaş artışı talep ediyor. Şirket ise bu talebi gerçekçi bulmadığı için reddetti. Müzakereler 8-9 Şubat tarihlerinde devam edecek.

Geri Dön 23 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN