Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2024 Cuma

Almanya'da nüfus ancak göçle artacak

Almanya'da nüfusun, göç etkisiyle birlikte, 2045 yılına kadar yaklaşık 800 bin artarak 85,5 milyona çıkması bekleniyor.

Almanya'da nüfus ancak göçle artacak

Almanya Yapı, Şehir ve Mekanlar Gelişim Araştırma Enstitüsü (BBSR), 2045 yılına kadar Almanya'nın nüfusunun yaklaşık 800 bin artacağını ve 85,5 milyona ulaşacağını açıkladı. Bu artışın yüzde 0,9 oranında olacağı öngörülüyor ve temel sebebin ülke dışından gelen göç olduğu belirtildi.

Bölgesel olarak bakıldığında, ekonomik açıdan güçlü şehirler ve çevreleri, özellikle Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletlerindeki kırsal bölgelerin nüfusunun artması bekleniyor. Metropollerden uzakta ve yapısal olarak zayıf bölgelerde ise nüfusun azalmaya devam edeceği kaydedildi.

2045 yılına kadar emeklilik yaşının üzerindeki nüfusun yüzde 13,6 oranında artacağı, çalışma çağındaki (20-67 yaş) nüfusun ise yüzde 2 oranında düşeceği ifade edildi.

BBSR Müdürü Peter Jakubowski, doğum oranlarının ölüm oranlarından düşük olması nedeniyle, göçmen alımı olmadığında Almanya'nın nüfusunun 2045'e kadar önemli ölçüde azalacağını belirtti.

Geri Dön 21 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN