Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2023 Pazartesi

Almanya’da nitelikli işçi açığı rekor seviyede

2022 yılı yüksek enflasyon ve ekonomik gerilemenin gölgesinde geçmesine rağmen Almanya’daki vasıflı işçi açığı rekor seviyeye ulaştı. Öyle ki Almanya, 2010 yılından bu yana en büyük vasıflı işçi açığı ile karşı karşıya.

Alman Ekonomi Enstitüsü'nün raporlarına göre; geçen sene 630 binden fazla vasıflı işçi pozisyonu, gerekli niteliklere sahip çalışan bulunamadığı için doldurulamadı. En çok vasıflı işçi açığı olan sektörler ise inşaat, mimarlık ve bina teknolojisi. Raporda aynı zamanda doğa bilimleri, coğrafya ve bilgi teknolojileri alanlarındaki işçi açığı da göze çarpıyor.  

Ticari hizmetler, mal ticareti, dağıtım, otelcilik ve turizm alanlarındaki çalışan ihtiyacı geçen sene, önceki yıllara kıyasla üç katına çıktı. Her on boş pozisyondan üçü doldurulamadı.

Araştırmaya göre boş bir pozisyon için istenen nitelikler ne kadar fazlaysa, bu alana uygun çalışan bulmak o kadar zorlaşıyor. Birçok alanda özellikle üniversite mezunları aranıyor. 

Geri Dön 17 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN