Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Mart 2023 Cuma

Almanya’da nisan ayında neler değişecek?

Almanya, nisan ayına birçok değişiklikle giriyor. İşte önümüzdeki ay Almanya'da yaşanacak değişimler...

Almanya’da nisan ayında neler değişecek?

Son salgın kısıtlamaları da kaldırılacak: Korona kısıtlamalarının büyük bölümü, bu yılın ilk üç ayında kaldırılmıştı. Hâlen yürürlükte olan son kısıtlamaların da 7 Nisan itibarıyla sona ermesi bekleniyor. Bu tarihten itibaren; hastane, muayenehane ve bakım evlerinde maske mecburiyeti ziyaretçiler için de kalkacak. Eyaletler ise gerekli gördüğü durumda bazı kısıtlamaları yeniden yürürlüğe sokabilecek.

Nükleer santraller kapatılacak: Almanya’da halen aktif olan son üç nükleer enerji santrali, 15 Nisan itibarıyla devre dışı bırakılacak. Almanya, aslında nükleer enerjiyi bu yılın başında tamamen terk etmeyi planlıyordu, ancak Rusya-Ukrayna savaşının yol açtığı enerji krizi nedeniyle tarihi erteleme kararı almıştı.

Kamu binaları yeniden aydınlatılacak: Enerji krizi nedeniyle yürürlükte olan enerji tasarrufu önlemlerinin büyük kısmı nisan ayında kaldırılacak: 1 Nisan itibarıyla sokak lambalarının yeniden daha uzun saatler yanmasına izin verilecek, 15 Nisan itibarıyla ise devlet binaları, heykeller, çeşmeler vb. yeniden aydınlatılacak.

Taşeron işçilerin maaşı artırılacak: Taşeron işçiler için saatlik asgari ücret, 12,43 avrodan 13 avroya çıkacak. 

İnşaat, boya ve vernik işçilerinin maaşı artırılacak: İnşaat sektöründe maaşlar batıda yüzde 2, doğuda yüzde 2,7 artacak. Ayrıca mayıs maaşıyla beraber bir defaya mahsus 450 avro ödeme yapılacak. Boya ve vernik işçilerinde ise saatlik asgari ücret, çıraklar için 12,5 avroya, kalfalar için 14,5 avroya çıkacak.

49 avroluk biletin ön satışı başlayacak: 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek ve ülke genelinde geçerli olacak aylık 49 avroluk biletin ön satışları, birçok platformda 3 Nisan'dan itibaren başlayacak. 

Yazılı ehliyet sınavında yeni sorular: Ehliyet sınavının yazılı kısmında, nisan başından itibaren 44 yeni soru yer alacak. Bu soruların 23’ü, sadece B tipi ehliyetler için geçerli olacak. 

Geri Dön 31 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN