Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2023 Salı

Almanya'da mart ayında neler değişecek?

Almanya, mart ayında birtakım değişikliklerle girecek. Bunların arasında sosyal yardımlardan zamlara kadar pek çok madde var. İşte mart ayı değişiklikleri...

Almanya'da mart ayında neler değişecek?

Sağlık sektöründe maske ve test mecburiyeti sona erecek: Hastane ve bakım evlerinde test mecburiyeti 1 Mart itibarıyla sona erecek. Bakım evi sakinleri ve çalışanları için maske mecburiyeti de kaldırılacak, ziyaretçilerin maske takması ise zorunlu olmaya devam edecek. 

Enerjide fiyat freni yürürlüğe girecek: Hanelerin ve küçük/orta ölçekli işletmelerin doğal gaz ve elektrik masraflarını hafifletmesi amaçlanan enerji fiyat freni 1 Mart’tan itibaren yürürlüğe girecek ve geriye dönük olarak ocak ve şubat ayları için de geçerli olacak. Ortalama doğal gaz ve elektrik tüketiminin yüzde 80’i savaş öncesi fiyattan, geriye kalan yüzde 20’si mevcut piyasa fiyatından faturalandırılacak.

Isınmak için mazot, kömür, pelet veya sıvı gaz kullanan vatandaşlara da hükümet yardımı sağlanacak: Bu yakıtlardan herhangi birini 1 Aralık 2022’den önce satın alan ve bir önceki satın alımına göre iki kat veya daha fazla fiyat artışıyla karşılaşan herkes, ek masraflarının yüzde 80’ine kadar geri ödeme talep edebilecek. Yardım için başvuru gerekecek, üst sınır 2 bin avro olacak. 

Öğrencilere 200 avro enerji yardımı için başvurular başlayacak: Üniversite öğrencilerine yapılacak 200 avro enerji yardımına başvurular için çevrimiçi bir platform kuruluyor. Platformun 15 Mart’tan itibaren kullanıma hazır olacağı ve öğrencilerin başvuru yapmaya başlayabileceği duyuruldu. Platform, Federal Eğitim Bakanlığı tarafından kuruluyor. Başvuru sahiplerine yardımların ödenmesinden ise eyaletler sorumlu olacak. 

Saatler ileri alınacak: Saatler, 26 Mart Pazar sabaha karşı 02.00’de, bir saat ileri alınacak. Böylece yaz saati uygulamasına geçilecek, hava daha geç kararmaya başlayacak. 

Demir yollarında tadilat: Tadilat çalışmaları nedeniyle, Stuttgart-Nürnberg hattında 22 Mart-16 Nisan arasında, Koblenz-Köln hattında 4-31 Mart arasında bazı tren seferleri yapılamayacak. İptal olan trenlerin yerine otobüs seferleri yapılacak. 

Biraya zam gelecek: Warsteiner, Carlsberg, Bitburger gibi birçok bira üreticisi, bira fiyatlarına şubat ayında zam yapmıştı. Krombacher de, 1 Mart itibarıyla hem bira hem de alkolsüz içeceklerinin fiyatını artıracağını duyurdu. 

Ticaret ve endüstride güneş paneli mecburiyeti: 1 Mart itibarıyla yürürlüğe girecek yasayla, ticaret ve endüstri sektörlerinde yeni binaların çatılarında güneş enerjisi üretimi için güneş paneli olması zorunlu olacak. 

Geri Dön 28 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN