Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Şubat 2024 Salı

Almanya'da 'light evlilik' modeli

Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann, Almanya'da 'sorumluluk birliği' adı verilen yeni bir yasal koruma modelini tanıttı.

Almanya'da 'light evlilik' modeli

Bu model, birbirleri için uzun vadeli sorumluluk almak isteyen ancak evlenmek istemeyen kişileri hedef alıyor. Buschmann, modelin 2025 yılına kadar hayata geçirilmesini planladığını ve bu yeni düzenlemenin evliliğe alternatif bir model olmadığını, ancak evlenmek istemeyen bekar ebeveynler ve yaşlı çiftler gibi farklı yaşam tarzlarına sahip insanlara hukuki güvenlik sağlayacağını vurguladı. Model, noter onayı gerektirecek ve 2-6 kişilik topluluklara, aşk ilişkileri veya evlilik dışı bağlarla bir araya gelmeleri durumunda yasal sorumluluk üstlenme imkânı tanıyacak.

Model, acil durumlarda birbirlerine yardım etmek isteyen kişilere hekimlerden bilgi alma gibi konularda kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, sorumluluk birliği sona erdikten sonra isteyen herkesin malların eşitlenmesini düzenlemesine olanak tanıyacak ancak ebeveyn-çocuk ilişkisi, vergi indirimleri, miras veya nafaka yükümlülükleri üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak.

Koalisyon anlaşmasında SPD, Yeşiller ve FDP, yasal sorumluluk üstlenmelerine izin verilmesi gerektiği konusunda anlaştılar, ancak hâlâ pek çok ayrıntı belirsizliğini koruyor. Plan, bazı muhalefet üyeleri tarafından gereksiz ve karmaşık bir hukuki düzenleme olarak eleştirildi ve çok eşliliği mümkün kılacağına dair endişeler dile getirildi. Ancak Buschmann, modelin evliliğe benzer bir yapı olmadığını ve vergi indirimi gibi unsurları içermeyeceğini belirtti.

Geri Dön 06 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN