Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

Almanya'da kiracılara kötü haber!

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) enerji verimliliğini artırmak için sert düzenlemeler öngören yasasından yaklaşık 28,6 milyon kişi etkilenecek. Maliyetin yüzde 8'i kiracılara yansıtılabilecek.

Almanya'da kiracılara kötü haber!

Avrupa Parlamentosu (AP), geçtiğimiz hafta binaların enerji verimliliğini artırmak için düzenlemeler öngören yasayı kabul etti. 

Yasaya göre, AB üyesi ülkelerdeki tüm binaların 2033 yılına kadar enerjide orta verimlilik sınıfına ulaşması gerekiyor. Binaların enerji verimliliğine göre yenilenmesi ve yalıtımı için tadilattan geçmesi gerekiyor.

Almanya’da ise yaklaşık en az 2 kişinin yaşadığı 14,32 milyon konut bulunduğu göz önüne alındığında yaklaşık 28,6 milyon kişi yeni düzenlemeden etkileneceği ortaya çıkıyor. 

Maliyetlerin yüzde 8’i kiracılara yansıtılacak

BILD’de yer alan habere göre; 'Haus & Grund' Ev Sahipleri Derneği Başkanı Kai Warnecke, ev sahiplerinin yalıtım, yeni pencereler gibi giderlerin ortalama maliyetlerinin yüzde 8’inin kiracılara yansıtmasına izin verildiğini söyledi. 

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN