Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Ekim 2022 Cumartesi

Almanya’da kasım ayında neler değişecek?

Almanya, kasım ayına da yine birçok yenilikle giriyor. Aldi Nord erken kapanacak, telefonla rapor alma dönemi sona erecek, veteriner fiyatları artacak, otobanlardaki tuvaletlere zam gelecek ve çok daha fazlası…

Almanya’da kasım ayında neler değişecek?

Almanya’da kasım ayında birçok değişiklik var. Normalde temel ve yedek enerji arzında yeni müşteriler, eski müşterilere nazaran daha yüksek fiyat ödüyordu. Bu durum 1 Kasım’da değişiyor. Federal Ağ Ajansı’ndan yapılan açıklamada, tedarikçisini değiştirmek isteyen müşterilerin artık eski müşterilerle aynı fiyattan faturalandırılacağı duyuruldu.

Aldi Nord daha erken kapanacak. Amaç enerji tasarrufu. Kış ayları boyunca normalde 21.00 veya 22.00’da kapanan marketler artık 20.00’da kapanacak.

Salgın döneminde başlayan telefonla rapor alma dönemi sona eriyor. Salgın döneminde, hafif solunum yolu rahatsızlıkları olanlar, doktorla telefonla veya video üzerinden görüşerek, en fazla 7 günlük rapor alabiliyordu. Bu uygulama, 30 Kasım’da sona erecek. 

1 Kasım’dan itibaren yürürlüğe girecek yeni yasaya göre hasta bakıcılar, ciddi düzeyde engelli olan hastalarının hastaneye yatırılması  ve kendilerinin de refakatçi olarak hastanede kalmaları durumunda, ek hastalık ödeneği alacaklar.

Veteriner fiyatları, 22 Kasım itibarıyla ciddi ölçüde artacak. Rutin muayene fiyatları, kediler için 9 ve köpekler için 13 avrodan, hem kedi hem köpekler için 24 avroya çıkacak. Aşı, tedavi, röntgen vb. fiyatları da benzer şekilde artacak. 

Araç sigortasını değiştirmek isteyenlerin, bunu sözleşme bitmeden bir ay önceden, yani en geç 30 Kasım’a kadar yapması gerekiyor. 

Alman otobanlarındaki yaklaşık 400 tuvalet tesisini işleten Sanifair, tuvalet kullanım ücretini 18 Kasım’dan itibaren 70 sentten 1 avroya yükseltecek. 

Ukrayna’dan gelen mülteciler, Ukrayna para birimi olan grivna’yı bozdurup ek komisyon ödemeden avro alabiliyorlardı. Bu uygulama, 18 Kasım’da sona erecek. 

Netflix, Almanya dahil 12 ülkedeki müşterilerine kasım ayından itibaren yeni bir abonelik seçeneği sunacak. Reklamlar sayesinde daha ucuz olacak bu yeni abonelik aylık 4,99 avro olacak. (Standart abonelik 12,99, reklamsız)

Geri Dön 29 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN