Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Mart 2023 Çarşamba

Almanya'da ısıtma dönüşümüne bütçe yok

Almanya'da mazot ve doğal gazlı ısınma yerine ekolojik ısınmaya geçiş gündemde. Bunun için vatandaşlara teşvik verileceği söylenmişti. Ancak bu rafa kalkabilir.

Almanya'da ısıtma dönüşümüne bütçe yok

Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck, geçtiğimiz hafta doğal gaz ve mazot kullanımını yasaklamaya dair bir taslak yayımladı. Taslağa göre 2024 itibarıyla, ısıtmada doğal gaz ve mazot kullanımı kademeli olarak terk edilecekti.

Ne var ki BILD’de çıkan bir habere göre; yeşil enerjiye geçiş için vatandaşa vaat edilen teşvik rafa kalkabilir. Federal Bütçe Kanununun işaret edildiği haberde, devlet düzenlemelerine ilişkin değişikliklerde hibe desteği verilmesinin neredeyse imkansız olduğu yazıyor. Öte yandan, federal bütçede, gelecek yıl verilmesi planlanan yardımlar için de bir fon ayrılmadı. Eğer teşvik verilmezse, ısı pompalarının 25 bin avroya varan maliyeti vatandaşın sırtına yüklenecek.

Verilere göre, Almanya’da 20 milyon konutta mazot veya doğal gazlı ısınma sistemleri var. Konut Sahipleri Derneği’ne göre maliyet, konut başına 100 bin avroya kadar çıkabilir.

Habeck’in planlarına ilişkin BILD’e değerlendirmede bulunan CDU’lu Bütçe Uzmanı Andreas Mattfeldt, söz konusu hibelerin verilme olasılığının çok düşük olduğunu doğruladı ve yasal engeller olduğunu bildirdi. 

Vergi Mükellefleri Derneği de uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada Bakan Habeck’e seslenilerek boş vaatlerde bulunmama çağrısı yapıldı ve “Hanelere vaat edilen hibeler verilmezse, yenilenebilir enerjiye geçmenin maliyeti ciddi bir yük olabilir” denildi.

Geri Dön 15 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN