Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Almanya'da işçi göçü yasası: İşte detaylar

Almanya’da beklenen ‘nitelikli işgücü yasa taslağı’ tamamlandı. Federal hükümet yasa taslağını kamuoyu ile paylaştı.

Almanya'da işçi göçü yasası: İşte detaylar

Federal İçişleri Bakanı Nancy Feaser ve Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil, Avrupa Birliği'ne (AB) üye olmayan ülkelerden gelecek işgücü göçü için Almanya'yı ‘daha cazip’ kılmayı hedefleyen yasanın detaylarını duyurdu.

En az bir yıllığına Almanya'ya gelmeye olanak verecek bir puan sistemine dayalı ‘fırsat kartı’ uygulamasının hayata geçirilmesi planlanan ‘nitelikli işgücü yasa taslağı’ tamamlandı. Taslak kamuoyu ile paylaşıldı ve eyaletler ile ilgili kurumların istişaresine sunuldu.

Bakanlar yasayı anlattı

İçişleri Bakanı, korona krizinin birçok sektörde işgücü açığının artmasına sebep olduğunu savunarak bu yasayla birlikte hedeflerinin işgücü göçünü kolaylaştırmak adına bürokratik engelleri aşmak olduğunu söyledi. Bakan Heil ise ‘uluslararası rekabette parlak zihinlerin çalışmak üzere Almanya'ya gelebilmesi adına yeni ve daha kolay yolları hedeflediklerini’ söyledi.

SPD’li Kalkınma Bakanı Svenja Schulze ise, yasa taslağını şu sözlerle savundu:

Gana gibi birçok ülke, genç ve artan nüfusları için iş yaratma zorluğuyla karşı karşıyayken, Almanya ise birçok alanda işçiye ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle göç, karşılıklı yarar sağlayacak şekilde yönetilmeli. Yani tek yönlü yolu, çift yönlü bir kazan-kazan (win-win) durumuna çevirmek istiyoruz.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN