Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Ocak 2023 Salı

Almanya’da ‘İngilizce ikinci resmi dil olsun’ tartışması

Almanya’da İngilizcenin ikinci resmi dil olması teklifi geldi. FDP’li Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger de “İngilizcenin ek idari dil olarak getirilmesi gerekiyor” dedi.

Almanya’da ‘İngilizce ikinci resmi dil olsun’ tartışması

BILD gazetesinde yer alan habere göre; Almanya’da Saksonya-Anhalt Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) Başkan Yardımcısı Klaus Olbricht, İngilizcenin ikinci resmi dil olmasını önerdi. Bununla birlikte FDP’li Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Almanya’daki vasıflı işçi açığına dikkat çekerek, “Bu nedenle, yabancı nitelikli kişilerin Almanya’ya gelmesini kolaylaştırmak için İngilizce'nin ek idari dil olarak getirilmesi gerekiyor” dedi.

Federal Alman Devlet Memurları Birliği (DBB) ise zorunlu İngilizceye karşı. Birlik Başkanı Ulrich Silberbach, söz konusu önerinin kamuda sanki kimsenin İngilizce konuşamadığı yönünde bir algı yarattığını savunarak “Elbette her yerde Oxford seviyesinde değil ama İngilizce idari pratikte kullanılıyor. Yetkililer de çalışanlar da insanlara yardım etmek için canla başla çalışıyor” diye konuştu.

Öneriye karşı çıkanlar arasında SPD de var. SPD İç Politika Sözcüsü Sebastian Hartmann, verdiği demeçte ikinci resmi dilin getirilmesinin resmi olarak zor olduğunu savundu ve “Yetkililerin bir sonraki hedefinin İngilizce olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Geri Dön 31 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN