Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Almanya'da ilaç krizi

Almanya'da ilaç tedariği sorununu çözmek için sabit fiyat uygulaması 3 ay boyunca kaldırılacak. 

Almanya'da ilaç krizi

Almanya'da özellikle çocukların tedavisi için kullanılan ilaç ve ateş düşürücü şurupların tedariğinde sıkıntılar yaşanıyor. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, söz konusu ilaçlardaki tedarik sorununu çözmek için ilaçlara geçici bir süre için sağlık sigortalarından yüzde 50 daha fazla ödeme yapılacağını açıkladı.

Sağlık Sigortası Fonları Merkez Birliği (GKV), çocuklar için de kullanılan ibuprofen ve parasetemol bazlı ateş düşürücü ve antibiyotikler için sabit fiyat uygulamasını askıya alacak.  

Tagesschau’da yer alan habere göre; düzenleme şubattan itibaren 3 ay süreyle uygulanacak. Uygulama ile ilaç tedariğindeki krize kısa süreli de olsa çözüm bulmak isteniyor. Sağlık Sigortası Fonları Merkez Birliği, kısa sürede de olsa ilaç endüstrisinin fiyatlara zam yapmasının kalıcı bir çözüm olmadığını belirtti. 

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN