Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2023 Cumartesi

Almanya’da iki kişiden biri Müslüman karşıtı

Almanya'da hükûmetin oluşturduğu bağımsız komisyon, ülkedeki Müslüman düşmanlığını analiz eden ilk raporunu yayımladı. 

Eski İçişleri Bakanı Horst Seehofer tarafından atanan 9 kişilik "Müslüman Düşmanlığı Bağımsız Uzman Grubu", ülkedeki Müslüman düşmanlığına ilişkin bir rapor hazırladı.

Ankete katılanlara göre Almanya'da her iki kişiden biri Müslüman düşmanı ifadeleri onaylıyor. Raporda, Müslümanların yabancı göçmenler olarak algılandığı ve aynı zamanda geri kalmış bir dinin mensupları olarak görüldüğü ifade ediliyor, bu algıların Müslümanları olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Müslümanların yoğun bir şekilde sosyal ayrımcılığa maruz kaldığı, eğitim, istihdam, konut piyasası, medya ve siyaset alanlarında ayrımcılığın yaşandığı vurgulanıyor. Özellikle eğitim alanında Müslüman öğrencilerin ve öğretmenlerin ırkçı düşüncelerle karşı karşıya kaldığı, medyada olumsuz bir İslam imajının Müslümanlarda güven kaybına yol açabileceği uyarısı yapılıyor.

Raporda, Müslüman düşmanlığıyla mücadele için alınması gereken tedbirler ve hükümetin "Müslüman düşmanlığıyla mücadele sorumlusu" ataması talep ediliyor.

Ayrıca, Almanya'da faaliyet gösteren İslam ve Müslüman Düşmanlığı Karşıtı İttifak'ın raporuna göre, 2022'de Müslüman karşıtı 898 ırkçı vaka kaydedilmiş, her gün ortalama iki Müslüman karşıtı olay yaşanmıştır. Raporda genel olarak Müslümanlara yönelik ayrımcılık, saldırı ve diğer şiddet eylemlerinin gerçekleştirildiği bildirilmektedir. Alman hükûmeti ve ilgili kurumlar tarafından bu durumla etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Geri Dön 01 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN