Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Ocak 2023 Cuma

Almanya’da hükûmetten 150 bin avro ev desteği!

Almanya'da hükûmet, iklim dostu bir ev inşa etmek ya da satın almak kaydıyla uygun bir faizle 150 bin avroya kadar destek verecek. 

Almanya’da hükûmetten 150 bin avro ev desteği!

Sürdürülebilirlik sertifikası olmayan iklim dostu binalar ise 100 bin avroya kadar desteklenecek. Desteklerle ısıtma gidenlerinden tasarruf yapılması planlanıyor. Hükûmetin vereceğin desteklerin, ileride doğal gaza harcanacak paradan çok daha az olduğu hesaplandı.

Tagesschau'da yer alan habere göre, destek başvuruları mart ayından itibaren kamu kalkınma bankası KFW’ye yapılacak. Şirketler, yatırımcılar, kooperatifler ve şahıslar destek için başvurabilecek. Hükûmet, iklim dostu yeni yapılara toplam 1 milyar 100 milyon avro bütçe ayırdı.

Ayrıca, hazirandan itibaren dar gelirli ailelerin ev satın almasını kolaylaştırmak için yeni bir destek planlanıyor. Yıllık geliri 80 bin avrodan az olan iki çocuklu aileler, düşük faizli konut kredisiyle ev alabilecek. 

 

Geri Dön 27 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN