Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Ocak 2023 Çarşamba

Almanya’da hız sınırı kararı: Reddedildi!

Otobanlara getirilecek hız sınırı ile karbon emisyonunu azaltma tartışması gündemdeyken Anayasa Mahkemesi konuyla ilgili iki davayı reddetti. 

Almanya’da hız sınırı kararı: Reddedildi!

Tagesschau'nun haberine göre, Federal Anayasa Mahkemesi, otobanlarda genel bir hız sınırı getirilmesi için iki vatandaşın açtığı davayı reddetti. İklim Koruma Yasası ihlali gerekçesiyle dava açan iki kişinin talebi, kanıt yetersizliği sebebiyle reddedildi.

Almanya'da otobanlarda hız sınırı getirilmesi, tartışılan konuların başında. Hız sınırı, iklim değişikliğiyle mücadelenin yanı sıra mevcut enerji krizi karşısında bir tasarruf önlemi olarak gündemde. 

FDP hız sınırına karşı

Trafik Işığı koalisyonunun küçük ortağı FDP, hız sınırına kesinlikle karşı. FDP'nin tavrı nedeniyle koalisyon sözleşmesinde otobanlarda hız sınırı getirilmesine dair net bir tarih belirlenmemişti.

Federal Çevre Ajansı, 2021'den beri yaptığı hesaplamalarla otobanlar 120 km/s'lik bir genel hız sınırının karbon emisyonlarını yaklaşık yüzde 2,7 oranında azaltacağını, 100 km/s'lik bir hız sınırının ise emisyonlarda yüzde 5,7 azalma sağlayacağını ortaya koydu. Ajans, limit ile yalnız emisyonun değil ölümlü kazaların ve gürültünün de ciddi ölçüde azalacağını belirtti. 

 

Geri Dön 18 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN