Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ocak 2023 Perşembe

Almanya'da her dört kişiden üçünün ehliyeti geçersiz olabilir!

Almanya'da Avrupa Birliği yönetmelikleri sebebiyle 1998 ve öncesinde alınan ehliyetlerin 19 Ocak 2023'e kadar değiştirilmesi gerekiyor. 2033’e kadar ise her dört ehliyetten üçü geçersiz duruma düşebilir. 

Almanya'da her dört kişiden üçünün ehliyeti geçersiz olabilir!

Avrupa Birliği yönetmeliklerine göre, Almanya'da ehliyetlerin 2033'e kadar yenilenmesi gerekiyor. 19 Ocak Karara göre her dört ehliyetten üçü geçersiz olabilir. Yenilemede yoğunluk yaşanmaması için, sıralama ehliyetin alındığı yıl ve sürücünün doğum tarihine göre yapılacak.

Bu yıl ilk olarak 31 Aralık 1998 ve öncesinde alınmış, 1959 ile 1964 arasında doğan kişilerin belgeleri değişecek. Bu kriterlere uyan ehliyet sahiplerinin yenileme başvurularını 19 Ocak 2023'e kadar yapması gerekiyor. 1965 ile 1970 arasında doğanlar 19 Ocak 2024'e kadar, 1971 ve sonrası doğanlar ise 19 Ocak 2025'e kadar ehliyetini değiştirmek zorunda. 

Belirlenen tarihlere kadar ehliyetini değiştirmeyenlerin belgeleri geçerliliği yitirecek, ehliyet sahipleri para cezasına tabi tutulacak. 

Yenilenen ehliyetlerin geçerliliği 15 yıl sürecek. Yenileme için kimlik belgesi ya da pasaport, bir adet biometrik fotoğraf, 25 avro, mevcut ehliyet ve ‘Karteikartenabschrift’ gerekiyor. 

Ayrıca, araç etiketi pembe olanlar, 2023 içerisinde TÜV'e giderek araç muayenesi yaptırmak zorunda.

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN