Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

Almanya’da her dört kişiden biri göçmen kökenli

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis) tarafından hazırlanan raporda, Almanya’da yaşayan her dört kişiden birinin göçmen kökenli olduğu ortaya çıktı.

Destatis, ülke nüfusunu göç rakamları üzerinden analiz ettiği raporunu yayımladı. Raporda, Almanya’da yaşayan neredeyse 19 milyon kişinin yani ülke nüfusunun yüzde 23’ünün 1950'den bu yana ülkeye göç edenlerden veya göçmenlerin çocuklarından oluştuğu ortaya çıktı. Araştırmada birinci ve ikinci kuşak göçmenler, yani 1950'lerde Almanya'ya göç edenler ve onların çocukları göçmen olarak tanımlandı. 

Rapora göre, ülkede yaşayan 14,2 milyon kişi (nüfusun yüzde 17,3’ü) 1950’den itibaren Almanya’ya gelen birinci kuşak göçmenlerden oluşuyor. Göçmenlerin çocukları, nüfusun 4,5 milyonunu oluşturuyor. Yüzde 5,7'ye denk gelen grup Almanya'da doğan ancak hem anne hem de babası 1950'den beri Almanya'ya gelen göçmenlerin çocukları olarak ifade ediliyor.

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN