Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ocak 2024 Perşembe

Almanya'da hayat durdu

Almanya'da etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma, hayatı adeta durdurdu. Birçok uçak seferi iptal edildi, demiryollarında ve karayollarında da tedbirler alındı.

Almanya'da hayat durdu

Almanya'nın güney ve orta kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma, hayatı olumsuz etkiliyor. Bavyera, Baden-Württemberg, Rheinland-Pfalz, Hessen, Thüringen, Saksonya ve Kuzey Ren Vestalya eyaletlerinin bir kısmı için şiddetli kar yağışı ve aşırı buzlanma uyarısı yapıldı. Tren ve uçak seferlerinde çok sayıda iptal yaşandı, otoyollarda kazalar meydana geldi.

Soğuk hava ve yağış, yolların kayganlaşmasına neden oldu. Baden-Württemberg, Bavyera ve Saarland eyaletlerinde otoyollarda meydana gelen buzlanma nedeniyle birçok kaza yaşandı.

Frankfurt Havalimanı'nda dün gerçekleştirilecek uçuşların yaklaşık yarısı iptal edildi. Fraport Sözcüsü, 1.047 planlanan uçuştan 570'inin önceden iptal edildiğini ve hava durumuna bağlı olarak daha fazla iptal olabileceğini belirtti. Münih Havalimanı'nda da 410 planlanan uçuştan 254'ü iptal edildi.

Alman demiryolları işletmesi Deutsche Bahn, kar yağışının tren seferlerini etkileyeceğini ve gecikmelerin yaşanabileceğini duyurdu. Hızlı tren (ICE) seferlerinde hızın tedbiren saatte 200 kilometreye düşürüleceği bildirildi. Stuttgart ve Frankfurt'tan Paris'e olan seferlerin Fransa'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

Bavyera'nın bazı bölgelerinde hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Meteoroloji dairesi, Kuzey Ren-Vestfalya, Rheinland-Pfalz ve Hessen eyaletlerinin bazı bölgelerinde ağaçların karın ağırlığı altında çökme tehlikesine karşı uyarıda bulundu. Alman meteorolojisi, olumsuz hava koşullarının Perşembe gününe kadar sürmesinin beklendiğini belirtti.

Geri Dön 18 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN